İdris Nebi Hatipoğlu’nun İYİ Parti’den istifa etmesinin ardından Meral Akşener’den ilk açıklama

Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, “Parti içi istişare sürecimizin de sağlıklı yürümemesinden kaynaklı olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i de bilgilendirerek İYİ Parti’den istifa ediyorum” diyerek istifasını kamuoyuna duyurmuştu.

Kütahya’da vatandaşlarla bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gazetecilere yaptığı açıklamada, Hatipoğlu’nun istifasına ilişkin konuştu.

“VİCDANİ PROBLEMLER YAŞANIYOR”

Akşener konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi:

“İstifayı irade beyanı olarak görürüm ve saygı duyuyorum. Bugüne kadar istifa edip gitmiş hiçbir arkadaşımızın hakkında konuşmadım ister milletvekilimiz, ister üyemiz olsun. Haklarında bir beyanım olmaz olmadı.

Ama genellikle büyük haksızlıklar -çünkü vicdani bir problem yaşanıyor sonrasında- büyük haksızlıklarla itham edilerek bir süre sonra konuşmalar başlar, o zaman gerekli cevapları vermişimdir”

“YANİ BİZİM ÜYELERİMİZ TARAFINDAN BİRİNCİ SIRADA ÇIKMIŞ BİR ARKADAŞIMIZ”

Hatipoğlu’nun genel seçim öncesi yoklamadan birinci çıkıtını vurgulayan Akşener, “Yani bizim üyelerimiz tarafından birinci sırada çıkmış bir arkadaşımız. O nedenle söyleyecek bir sözüm yok. Hayırlısı olsun. Özellikle Eskişehir’deki insanlar değerlendirecek, olumlu veya olumsuz. O konuda yorum yapmama gibi bir prensibim oldu bugüne kadar ve hiç yapmadım” şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU?

Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, İYİ Parti ile bugün kadar derin görüş ayrılığı yaşadığını belirterek istifasını kamuoyuna duyurmuştu.

“DERİN GÖRÜŞ AYRILIKLARI YAŞAMAKTAYDIM”

Hatipoğlu, istifasında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük Türk Milleti’nin bilgisine; Türkiye ve Eskişehir sevdalısı bir insan olarak çıktığım siyaset yolculuğunda, Eskişehir Milletvekili seçildiğim İYİ Parti ile Genel Seçim sürecinden bu yana derin görüş ayrılıkları yaşamaktaydım. Parti içi istişare sürecimizin de sağlıklı yürümemesinden kaynaklı olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i de bilgilendirerek İYİ Parti’den istifa ediyorum.”

Hatipoğlu’nun söz konusu paylaşımı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x